Raporty Końcowe stanowią podstawę do podjęcia przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego decyzji w sprawie podjęcia działań profilaktycznych.
Tabela zawiera informacje w oparciu o prowadzony przez Państwową Komisje Badania Wypadków Lotniczych rejestr. Znaleźć tu można informacje o rodzaju zdarzenia, dacie, miejscu oraz rodzaju i typie statku powietrznego

...

Najnowsze informacje
„Laser to nie zabawka” – rusza ogólnopolska kampania społeczna Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeciw oślepianiu pilotów laserem

W dniach 4-7 marca 2019 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się okresowe Szkolenie Metodyczno – Zawodowe Kierowników Szkolenia ATO organizowane przez Aeroklub Polski. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy poprowadzili jeden z prezentowanych paneli dotyczący bezpieczeństwa lotów i skoków. Poruszono kwestie związane z wypadkami i zdarzeniami w sezonie 2018. Omówiono następujące zagadnienia:

  • Centralna Baza Zgłoszeń - nowy sposób zgłaszania zdarzeń;
  • Wybrane zagadnienia badania wypadków lotniczych;
  • Statystyki – podsumowanie 2018;
  • Wypadki, poważne incydenty i incydenty – wybrane zdarzenia 2018;

Pozostałe tematy obejmowały m.in.: planowane zmiany w przestrzeni powietrznej, służbie informacji powietrznej i AMC Polska, przepisy operacyjne ATO oraz DTO.

konferencja Spała

Zdjęcie: Aeroklub Polski